Субота, 2024-04-27, 2:55 AMВітаю Вас Гість | RSS
Сайт Хорохоринського ліцею
Торчинської селищної ради
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 30
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформація для батьків


Що таке вакцинація?

Вакцинація — найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороби.

В основному, вакцини вводяться в організм у вигляді уколу (ін’єкції). Деякі вакцини, наприклад, „жива” вакцина проти поліомієліту (ОПВ) — у вигляді крапель у рот (орально).

Також „живі” вакцини можуть вводитися інтраназальним шляхом (у вигляді спрею в ніс.

Вакцинація потрібна для захисту вашої дитини. Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення, інвалідність, деякі — смерть.

Вакцинація захищає вашу дитину від інфекцій, запобігає тяжкому перебігу хвороби й ускладненням —у випадку інфікування. Загартовування, добре харчування важливі для здоров’я дитини, але, на жаль, вони не захищають від інфекційних хвороб. Ніщо не зможе захистити вашу дитину від небезпечних інфекцій краще за вакцинацію. Альтернатив вакцинації немає.

Дитина, яка не отримала щеплення, наражається на великий ризик захворіти й отримати ускладнення. Зокрема, у таких дітей при зараженні гепатитом В розвивається хронічний гепатит В, який призводить до розвитку цирозу і раку печінки. У дітей до 1 року туберкульоз протікає у вигляді генералізованої форми — з ураженням печінки, нирок, кісток. Часто він викликає ураження мозкових оболонок — туберкульозний менінгіт. Гемофільна паличка (Хіб-інфекція) у дітей перших років життя, яким не робили щеплення, призводить до розвитку пневмонії (запалення легенів), гнійного менінгіту (запалення оболонок мозку), сепсису („зараження” крові), епіглотиту (запалення надгортанника, що призводить до задухи) і отиту (запалення середнього вуха), гнійного артриту (запалення суглобів), гнійного остеомієліту (запалення кістки).

Щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти понад 2,5 млн дитячих життів. Вакцинація попереджає розповсюдження інфекційних захворювань. Завдяки їй у світі було викоренено натуральну віспу, у багатьох країнах — правець новонароджених.

Від яких інфекцій дитина отримує захист за календарем щеплень в Україні?

Згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні дитина отримує захист від 10 інфекцій:

гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту (свинки).

Необхідні для дитини щеплення проти цих захворювань проводяться у поліклініці безкоштовно.

 

 

Картинки по запросу календар щеплень

 

 

 

 

Деякі міфи і факти про вакцинацію

 

Міф №1

Починати вакцинацію дитини краще у віці старше 1 року

Діти першого року життя схильні до інфекційних хвороб з найбільшою небезпекою для здоров’я внаслідок виникнення ускладнень і загрозливих для життя станів. Відсутність захисних антитіл у крові дитини робить її беззахисною перед будь-якою інфекційною хворобою. Уникнути контакту зі збудником інфекційної хвороби практично неможливо. На жаль, дитина може бути інфікована навіть через найближче оточення – батьків, братів і сестер, бабусь і дідусів. Планова вакцинація дітей з ранніх місяців життя – найбільш доведений і надійний спосіб захисту від інфекційних хвороб.

Вакцинація дітей проводиться вакцинами, в яких міститься або спеціальний вид ослабленого вірусу, або окремі частини мікроорганізму (структури білкової природи, антигени), які здатні викликати вироблення захисних антитіл, але не можуть викликати захворювання.

Факт

Діти першого року життя особливо потребують захисту проти інфекційних хвороб.

Міф №2

Робити щеплення дитині необов’язково

Незважаючи на значний успіх, досягнутий медициною в попередженні інфекційних хвороб, у наш час в країнах, де не доступна вакцинація, мільйони дітей продовжують хворіти і вмирати від інфекційних хвороб. Ризик виникнення спалахів захворювань та епідемій зберігається серед дітей і дорослих, незахищених щепленнями. Самий останній приклад – спалах кору в європейських країнах. В Україні протягом перших 6 місяців 2012 року кількість випадків захворюваності на кір перевищила 10 000 дітей і підлітків.

Ризик виникнення спалахів інфекційної хвороби буде мінімальним в тому випадку, якщо кількість щеплених дітей досягне 90%. Таке охоплення вакцинацією формує «колективний імунітет», який дозволяє захистити від інфекційних хвороб нещеплених дітей і дорослих.

Факт

У нашій країні передбачена обов’язкова вакцинація проти 10 найбільш небезпечних хвороб: туберкульоз, коклюш, дифтерія, правець, поліомієліт, гепатит В, гемофільна інфекція типу b, кір, краснуха, паротит.

Міф №3

Вакцинація перевантажує імунну систему

Відразу після народження дитина стикається з безліччю бактерій і вірусів. Імунна система дитини реагує на чужорідні мікроорганізми і виробляє антитіла. Захисна система дитини влаштована таким чином, що забезпечує імунну відповідь одночасно на кілька збудників. Коли згодом дитина вдруге зіткнеться з збудником захворювання, в організмі вже буде сформований захисний рівень антитіл, здатний запобігти розвитку симптомів хвороби. При природному контакті із збудником імунній системі дитини доводиться реагувати на більшу кількість чужорідних агентів, ніж при вакцинації. Наприклад, у випадку природного захворювання гепатитом В імунна система дитини буде виробляти антитіла проти 4 чужорідних білків вірусу, при вакцинації організму доведеться формувати антитіла тільки проти одного антигену, завдяки чому буде досягнутий ефективний захист проти захворювання.

У попередні десятиліття був досягнутий значний успіх у розробці та створенні сучасних вакцин. У 80-х роках минулого століття дитина для захисту від 7 інфекційних хвороб при введенні вакцин отримувала 3000 антигенів. Зараз при вакцинації проти 10 захворювань дитині вводиться 123-126 антигенів. Таким чином, кількість одержуваних дитиною антигенів знизилося в 25 разів, а кількість захворювань, від яких дитина захищена, збільшилася.

Факт

Вчені підрахували, що дитина може сформувати імунну відповідь відразу на 100 мільйонів чужорідних агентів.

Міф №4

Небезпечно вакцинувати дітей з хронічними захворюваннями

Такі діти особливо потребують захисту від інфекційних хвороб. По-перше, будь-яка хвороба може погіршити перебіг основної недуги. По-друге, у таких дітей, як правило, інфекційні хвороби мають затяжний перебіг і часто протікають з ускладненнями. В нашому календарі вакцинації, як і в інших розвинених країнах, діти з хронічними захворюваннями належать до групи ризику. Для цієї категорії дітей в календарі передбачений розділ про вакцинацію за станом здоров’я, який регламентують проведення для цієї категорії дітей додаткових щеплень поряд з основними. Наприклад, діти з цукровим діабетом і бронхіальною астмою повинні бути додатково щеплені проти таких захворювань, як пневмококова інфекція (пневмонія, менінгіт, отит, ін., сезонний грип).

 

Факт

Дітей з хронічними захворюваннями можна вакцинувати.

Міф №5

Грудне вигодовування замінює щеплення

Перші захисні антитіла проти інфекційних хвороб дитина отримує, перебуваючи в утробі матері: антитіла мами проникають через плаценту і потрапляють в кровотік малюка. Мамині захисні фактори зберігаються в крові дитини нетривало і в недостатній кількості і, таким чином, не можуть попередити виникнення захворювання.

Також дитина отримує антитіла з грудним молоком. Тому так важливо годувати дитину грудьми. Однак і цього захисту недостатньо, щоб попередити смертельно небезпечні інфекційні хвороби. Наприклад, дитина, яка перебуває на грудному вигодовуванні, цілком може захворіти на кашлюк. Більш того, в 50% випадків інфікування кашлюк грудних дітей джерелом захворювання є батьки, в тому числі і годує мама [2].

Саме тому у всьому світі вакцинацію дітей починають у дитинстві. За кордоном у багатьох країнах перше щеплення дитина отримує в 2 місяці. У нас в країні планова вакцинація проти найбільш небезпечних інфекцій – кашлюку, правця, дифтерії, поліомієліту, гемофільної інфекції типу b – починається з 3 місяців життя малюка. В Україні відповідно до Національного Календаря вакцинації в перший день життя дитини починають вакцинацію проти гепатиту В, на 3-5 день життя дитини в пологовому будинку роблять щеплення проти туберкульозу.

Факт

Переваги і користь грудного вигодовування незаперечні, але досягти захисту немовляти проти інфекційних хвороб таким шляхом неможливо.

Міф №6

Вакцини небезпечні для дитини

В даний час в світі всі виробники вакцин проходять строгу процедуру отримання дозволу на застосування вакцин, яка передує початку використання препаратів у широкій медичній практиці. Вакцини можуть бути дозволені до застосування тільки після отримання експертної оцінки безпеки та ефективності відповідними контролюючими органами країни. Регуляторні органи проводять ретельну оцінку даних по кожній вакцині, зіставляючи ризик і користь майбутнього застосування вакцини у дітей. У нашій країні спеціальні органи з реєстрації лікарських засобів проводять незалежну експертизу складу вакцин, результатів численних клінічних досліджень.

Факт

Щорічно в світі застосування вакцин запобігає 3000000 смертельних випадків, рятує 750 000 дітей від важких ускладнень, що виникають в результаті небезпечних інфекційних хвороб

 

 

ВИКОРИСТАННЯ  ПЕТАРД

 

Шановні батьки!

У зв’язку з тим, що останнім часом широкого розповсюдження набуло використання дітьми та дорослими в громадських місцях петард, що призводить до їх травматизму вважаємо за необхідно надати вам наступну інформацію:

Відповідальності дітей та їх батьків за використання петард в громадських місцях:

Ст. 173 Адміністративного кодексу України «Дрібне хуліганство» (при встановленні адміністративного стягнення за дрібне хуліганство к порушнику приймаються такі міри адміністративного стягнення: штраф, виправні роботи або арешт (при розгляді справ про дрібне хуліганство, зчинене особами в віці від 16 до 18 років необхідна присутність батьків та представників навчального закладу);

Ст. 184 Адміністративного кодексу України «Невиконання батьками обов’язків по вихованню дітей»;

Ст. 1178 Цивільного кодексу України «Відшкодування шкоди, завданої малолітньою особою»;

Ст. 1179 Цивільного кодексу України «Відшкодування шкоди, завданої неповнолітньою особою».

Бережіть себе та своїх дітей від біди!!!

 

 

Наказ про щеплення від кору та дифтерії

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту